تا چند روز پیش فکر میکردم با درست کردن یه جای خوب برای همسریابی ، خیلی میتونم کمک کنم و مشکلات رو حل کنم . فساد رو یخورده کمتر کنم !

ولی منو بگو که چی فکر میکردم . !

این چند وقت با خیلیا صحبت کردم . با هر فکری ، در هر سنی

چیزای جالب اما تلخ زیادی فهمیدم 

متاسفانه مشکل ما نداشتن یه جای خوب برای پیدا کردن همسر نیست . کاش مشکلمون این بود

بالاخره خانم خوب یا آقای خوب پیدا میشه 

مشکل ما از جاهای دیگست .

مشکا ما اینه که خیلیا اصلا دنبال ازدواج نیستن . خیلیا اصلا نمیدونن ازدواج یعنی چی ! 

خیلیا هستن که اصلا نمیدونن کی باید ازدواج کنن ! اصلا خودشون رو نمیشناسن!

قسمت زیادیش هم تقصیر خودشون نیست .  ما که مثل حیوون ها نیستیم غریزی همه چیزای لازم رو بدونیم ، ولی چه کنیم که با ما مثل حیوون ها رفتار میشه . البته نه . بد تر 

کجا به ما یاد داده شد موضوعات واجب زندگیمون ؟ کجا به ما یاد دادن ازدواج چیه ؟ کجا گفتن با کی ازدواج کن ؟ کجا گفتن زن خوب یا مرد خب کیه ؟چی یاد گرفتیم تو این همه سال مدرسه و دانشگاه ؟ چی ؟

هیچی !!!!

فقط وقت تلفی بوده 

۹۰ درصد وقت تلفی

من اصلا از تعطیلی مدارس و دانشگاه ها بخاطر کورونا ناراحت نیستم . چون بچه ها تو مدرسه هیچی یاد نمیگیرن . تو دانشگاه هم همینطور 

ولی از طرف دیگه نگرانم !! چون بچه ها تو خانواده هم چیزی یاد نمیگیرن ! خیلی کم هستن خانواده هایی که به بچه ها زندگی کردن یاد میدن 

چند تا پدر و مادر هستن که موضوعات اساسی واسه زندگی کردن رو بهشون آموزش دادن ؟ چند تا ! ؟؟

بچه رو ول کردن به امون خدا بعد انتظار دارن معصوم و پاک هم بار بیاد !! 

کاش قدر حیوون هاتون و پرنده هاتون واسه بچه هاتون ارزش قایل بودید . یه قناری وقتی داخل قفس تنهاست ، هر کدومتون میبینید ،‌میگید باید واسش جفت بگیریم . وگرنه تلف میشه !!

راجب پسرتون یا دخترتون هم اینطوری فکر میکنین ؟ 

شما اندازه حیوون واسه بچه هاتون ارزش قائل نیستید !!!

نیستید !

اینه که وضعمون اینه 

وضع اقتصادمون اینه 

وضع ازدواج و طلاق اینه ! 

باورتون میشه یه سری از طلاق های ما ، فقط بخاطر این هست که دو طرف قبل از ازدواج یه سوال ساده از هم نپرسیدن . ساده اما مهم . خب کی باید بهشون بگه ؟ خودشون باید میدونستن ؟ 

بخاطر ندونستن اینکه باید این سوال رو بپرسن ، زندگیشون چندین سال به هم میریزه و طلاق و بعدا معلوم نیست سرنوشت هرکدوم چی بشه . تازه شانس بیارن بچه نداشته باشن !

مشخصات

آخرین جستجو ها